אקדמאים ומתלבטים אם לעשות הסבה להוראה? מחפשים את הדרך הבטוחה להשתלב בהצלחה במערכת החינוך?

מאת: צוות המערכת | נערך לאחרונה ב: 08/05/24

הנה כל מה שרציתם לדעת על הסבה להוראה: איגדנו עבורכם מקבץ שאלות ותשובות לקראת הצעד המשמעותי הבא שלכם!

למה?

​הסיבות האישיות שבגללן אנשים בוחרים לעשות שינוי בקריירה ולעבור לתחום החינוך הן שונות ומגוונות. חלק מהאנשים מחפשים עבודה עם יציבות תעסוקתית, לא מעט הורים שחוו את מערכת החינוך דרך הילדים וכעת מבקשים להצטרף אליה, לשפר ולקדם אותה, ועבור לא מעט אנשים זה חלום ישן ואהוב וכעת הם מבקשים לשוב אליו ולממש את עצמם דרכו.

כמה זמן?

​הלימודים להכשרת אקדמאים להוראה במכללה האקדמית בית ברל נמשכים בין שנה לשנתיים ותלויים בניסיון המקצועי והאקדמי האישי של כל מועמד.

איפה?

​המכללה האקדמית בית ברל מציעה מגוון רחב של אפשרויות לאקדמאים במסלולי הסבת הוראה או לימודים לתואר שני עם תעודת הוראה.

במכללה תוכלו למצוא מגוון רחב של תכניות לימודים מעניינות ומאתגרות, ממוקדת בתכנים פדגוגיים ודידקטיים רלוונטיים להכשרה להוראה, במקביל יש דגש על התנסות מודרכת במסגרות הוראה שונות תוך ליווי, תמיכה והדרכה אישית.

כל זאת ועוד מתקיים בסביבת למידה מתקדמת ומתוקשבת ושימוש בדרכי הוראה מגוונות: סדנאות, למידה מרחוק, ניתוח אירועים, שימוש באתר אינטרנט מלווה קורס ועוד.

מה אפשר ללמוד?

​לימודי תעודת ההוראה מציעים מגוון רחב מאוד של אפשרויות נוספות, ביניהן: הגיל הרך, בית הספר היסודי, חינוך מיוחד ועוד.

אפשר ללמוד לתעודת הוראה במקצוע ההוראה אותו למד המועמד בתואר הראשון שלו ואפשר לנצל את הלימודים וללמוד תחום חדש לגמרי.

כך או כך מגוון החוגים שמציעה המכללה ללימודי תעודת הוראה הוא עצום: תחומים חדשים כמו לימודי הוראת מדעי המחשב עם התמחות בהגנת סייבר, וכן לימודי ליבה כמו אנגלית, מתמטיקה, מדעים (כימיה-ביולוגיה), פיסיקה, היסטוריה, ספרות ועוד.

למי זה מתאים ומה עדיף?

​​אקדמאים שרוצים לעשות הסבה להוראה יכולים ללמוד להכשרת אקדמאים לתעודת הוראה או לתואר שני שכולל תעודת הוראה M.Teach.
הלימודים בהכשרת אקדמאים מתאימים לאקדמאים המעוניינים לרכוש את מקצוע ההוראה או אקדמאים בעלי תעודת הוראה, המעוניינים להרחיב את מסלול הסמכתם או לשנות את תחומי הסמכתם.
תכנית לימודים הינה אישית, מותאמת ומתחשבת בציוני התואר, בידע ובניסיון קודמים.
משך הלימודים בין שנה לשנתיים (תלוי בתכנית האישית).
הלימודים לתואר שני הכולל תעודת הוראה M.Teach אורכים כשנתיים ומתאימים לאקדמאים בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים גבוה שרוצים ללמד בהמשך בבית הספר העל-יסודי.
חשוב לציין כי תואר שני מקנה יתרון במערכת החינוך מבחינת שכר והן מבחינת התפקידים וההתקדמות בתוך המערכת).
בנוסף, משרד החינוך מציע מלגות ומענקים לאקדמאים בתכניות ה- M.Teach השונות.
סה"כ המלגות והמענקים לסטודנטים בתכניות לתואר שני בהוראת המקצוע יכול להגיע עד 28,000 ₪ *.

ומה אפשרויות התעסוקה?

​​העבודה במשרד החינוך היא עבודה עם יציבות תעסוקתית גבוהה המאפיינת את העבודה במגזר הציבורי למול מהגזר הפרטי. כמו כן, הביקוש הרב לאנשי חינוך הולך ועולה. מערכת החינוך זקוקה לאקדמאים איכותיים שישתלבו כמורים מומחים, במיוחד במקצועות הליבה.

איפה הבוגרים שלנו היום?

​כ- 20% מכלל אנשי החינוך בישראל הינם בוגרים של המכללה האקדמית בית ברל. בוגרנו משולבים במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית וחלק ניכר מהם מאיישים תפקידי מפתח במערכת החינוך כמנהלים, מפתחי תכניות לימודים וקובעי מדיניות. בוגרי המכללה האקדמית בית ברל זוכים למוניטין מעולה בשוק העבודה ומקבלים עדיפות בהשמה במערכת החינוך על ידי מנהלי בתי ספר ומעסיקים.

גם אתם רוצים לעשות שינוי?

​אנו מזמינים אתכם לקחת חלק ולהצטרף לנבחרת המורים החדשים של המכללה האקדמית בית ברל.

נראה אתכם ביום הפתוח | 16.3.20 | 15:00-18:00 | המכללה האקדמית בית ברל.

*מלגות משרד החינוך ומענקים של המכללה האקדמית בית ברל.

כתבות נוספות

איך לבחור את לימודי התואר הראשון בלי להתחרט

בעידן הנוכחי, לימודי תואר ראשון הפכו למשהו מחייב. תעודת בגרות היא כבר מזמן לא קריטריון קובע, וכל מי שרוצה לראות את עצמו מפתח קריירה ומתקדם מבחינה מקצועית, יודע שהתואר הראשון הוא גם הצעד הראשון. בגלל החשיבות של התואר להמשך הקריירה ולתארים שיבואו אחריו, הרבה סטודנטים לעתיד מוצאים את עצמם מתלבטים בין עשרות ואף מאות של […]
לכתבה המלאה

חמשת לימודי התעודה שאחריהם יחטפו אתכם בשוק העבודה

לימודי תעודה הם אפשרות נוחה ומתבקשת: ניתן לרכוש איתם מקצוע מבוקש ובזמן קצר יחסית. למי זה מתאים? למי שלא סגור על מה הוא ירצה לעשות בהמשך, למי שתואר מלא של 3-4 שנים לא מתאים לו ולמי שמחפש את הפרקטיקה של לימודי התעודה ופחות את המחקר והקורסים הארוכים של האקדמיה. כיום, מוצעים עשרות סוגים של לימודי […]
לכתבה המלאה

כל מה שרצית לדעת על לימודי ראיית חשבון ולא מצאת במקום אחר

רואה חשבון הוא אחד מהמקצועות המבוקשים והרווחיים בישראל. רואה החשבון אחראי על ניהול הכספים בארגונים ועסקים שונים, על תזרים המזומנים, הדו"חות הכספיים, בחירת מקורות מימון ועוד. למעשה – מדובר באיש הכספים של החברה. רואה חשבון יכול להיות עצמאי ולתת שירות לעסקים שונים ולשכירים במגוון נושאים, או לעבוד כשכיר בחברה גדולה שיש בה מחלקת חשבונאות. לרוב, […]
לכתבה המלאה