10 טיפים לפנים יפות בריאות ומלאות חיים ללא ניתוחים

מאת: צוות המערכת | נערך לאחרונה ב: 05/03/24

הפנים הן תעודת הזהות של הגוף והנפש והן האזור בגוף שכל אחד רואה מכיוון שהן חשופות. כששמחים וכשיש מצב רוח מרומם – אפשר יהיה לראות את זה על הפנים, וכך גם אם מרגישים מדוכדכים ועצובים. גם לתזונה יש השפעה אדירה על מראה עור הפנים, לטוב ולרע. איך נוכל לשמור על פנים יפות, בריאות ומלאות חיים ללא צורך בניתוחים?

10 טיפים לפנים יפות, בריאות ומלאות חיים ללא ניתוחים

  1. שתיית מים מרובה – כאשר לא שותים מספיק מים, אפשר לראות את זה מיד על גבי עור הגוף ובפרט על עור הפנים. מכאן, ששתייה מרובה מיד תשפיע על העור ויהיה קל להבחין שהוא בריא, מתוח ומלא חיוניות.
  2. תזונה מאוזנת ובריאה – צריכת מאכלים המכילים מרכיבים חיוניים דרושה לעור הפנים. תזונה לקויה תיתן את אותותיה ותגרום לעור להזקין טרם זמנו. חשוב להקפיד על אכילת מזונות טריים, ירקות ופירות מסוגים שונים וכמה שפחות מזון מעובד.
  3. טיפוח יומיומי של עור הפנים – טיפול עור הפנים באופן יומיומי חשוב כדי להילחם בנזקי השמש וזיהום האוויר. שימוש בסבון פנים המבוסס על חומרים טבעיים, מריחת קרם לילה לפני השינה וטיפול פנים יסודי ועמוק מדי פעם, יסירו תאי עור מתים ולכלוך ויאפשרו לעור לנשום ולהתחדש.
  4. פעילות גופנית – פעילות גופנית סדירה מביאה לעלייה בהורמונים שונים. בנוסף, ירידה באחוזי השומן מביאה לניקוז לימפתי יעיל של הגוף, ולהפחתה בנפיחות ובהשמנה של הפנים, מה שמביא לצורת פנית משולשת האופיינית לצעירים. בנוסף, פעילות גופנית היא טיפול קוסמטי טבעי, כיוון שהגוף מפריש ביחד עם הזיעה שלנו גם רעלנים שונים ולכלוך.
  5. זהירות, שמש – את נזקי השמש כולנו מכירים – החל מקמטים, ועד לדלקות ופצעים בעור. במקרים קשים, מובילה החשיפה לשמש לסרטן העור. ההמלצה היא שלא להיחשף לשמש בשעות הלוהטות, ולצאת מהבית רק לאחר מריחת קרם הגנה.
  6. שמירה על רוגע ושלווה – תחושות מתח, חרדה ולחץ פוגעים בבריאות, ובכלל זה גם בעור הפנים. אחד התסמינים הנפוצים של אנשים רגזנים הוא קמטים באזור המצח והעיניים, כתוצאה מכיווץ השרירים באזור זה באופן תדיר.
  7. פנייה אל אנשי מקצוע מוסמכים – אם אתם מקפידים על טיפול פנים אצל גורם מומחה, וודאי שכל פעולה המבוצעת על הפנים שלכם, מבוצעת על ידי גורם מוסמך ומיומן.
  8. מוצרי טיפוח בעלי רישיון משרד הבריאות – מוצרי טיפוח חייבים ברישיון משרד הבריאות ולכן מומלץ להשתמש אך ורק במוצרים בעלי אישור רשמי. ההמלצה היא לוודא כבר בחנות שהרישיון קיים, ואם לא – לוותר על מוצר.
  9. הפסקת עישון – עישון גורם לגוון אפרפר אופייני לעור הפנים, ולהתקמטות וריפיון העור בגיל צעיר. אחד הסימנים האופייניים למעשנים הוא קמטוטים באזור השפתיים, שנוצרים בעקבות כיווץ הפה בעת השאיפה.
  10. מיעוט בשתיית אלכוהול – שתיית אלכוהול מרובה מובילה לאיבוד של ויטמינים מקבוצת B, שנגזלים מהגוף כדי לפרק את האלכוהול בכבד. ויטמינים אלה חיוניים מאוד לעור הפנים. בנוסף, האלכוהול הוא חומר רעיל לתאים, ובקרב שותים כבדים נפוצה נפיחות בעפעפיים ובפנים בכלל.

כתבות נוספות

אי אפשר להשלים שעות שינה!

אדם בוגר נדרש ל-7-9 שעות שינה בלילה כדי לתפקד. בינינו, רוב האנשים לא באמת מקפידים על שעות השינה שלהם וישנים הרבה מתחת למומלץ, מסיבות מגוונות – עבודה, משפחה, ועניינים אישיים המפריעים להירדמות קלה ומהירה. קיצור השינה גורם לעייפות שמתפתחת לכדי עייפות כרונית, מתח, לחץ, דיכאון, קשיי ריכוז וזיכרון ואפילו למחלות שונות, כיוון שבמהלך הלילה הגוף […]
לכתבה המלאה

ישיבה ארוכה מול מחשב – איך נעשה זאת נכון בלי לפגוע בגוף שלנו

רובנו מבלים את מרבית היום במצב ישיבה – בעבודה, בזמן נסיעה ואכילה וכן בשעות הפנאי מול הטלוויזיה או המחשב. ישיבה ממושכת נחשבת לגורם סיכון גבוה למגוון רחב של מחלות: השמנת יתר, סוכרת, להתפתחות של כאבים ודלקות בשלד ואף לדיכאון. בנוסף, והפוך מהרצוי, ישיבה ממושכת במהלך שעות העבודה, גורמת לחוסר השראה ולעייפות מתמשכת שפוגעים בתפוקה ובאיכות […]
לכתבה המלאה

מזונות בריאים וטעימים שהילדים שלנו יאהבו ויבקשו עוד!

כבר מזמן הוכח מעל לכל ספק שמזון בריא, יכול להיות גם טעים. השפע המצוי כיום ברשתות והחנויות מאפשר שמירה יומיומית על תזונה בריאה ומאוזנת שתסייע להתפתחות תקינה של גופם ונפשם של ילדים צעירים. מעבר להשפעות המיטביות של מזון טרי ובריא על הגוף, יש באורח חיים זה גם כדי לסגל הרגלי אכילה נכונים לטווח ארוך. איך […]
לכתבה המלאה